JHPRO JH-86 Електрично уништување Jackек Чекан Бетон за дупчење Длето 

Краток опис:

Чекан за уривање JHPRO се користи за поставување цевки, инсталација на машини, водоснабдување и одводнување на објекти, внатрешна декорација, пристанишни објекти и друга градежна инженерска конструкција. ние сме специјализирани за производство на висококвалитетни електрични алатки на кои може да се потпреме за да се постигнат врвни работни перформанси. Значи, ако барате достапен чекан за рушење што има моќ за тешки задачи, како инсталирање на лизгачки врати за реновирање на вашата бања, тогаш JH86 е многу добар избор.

Оваа специјална алатка за дупчење за чекан за рушење за пробивање и уривање, ниски вибрации при работа и без оптоварување. Професионалец за работа со дупчиња, нов технички мотор стабилен висок квалитет

JH86 е алуминиумски чекан за рушење на телото. Опремен мотор од бакарна жица од 45 * 94 mm, навистина моќност за 1700W, може да ги исполни барањата на тешкиот скршен бетон. двојно изолиран мотор ја подобрува безбедноста. Електричниот чекан JHPRO е сон на операторот, бидејќи е брз со голема моќност, удобен за држење. Чеканот, исто така, доаѓа со добро квалитетно длето и железно куќиште.


Детали за производот

Ознаки на производот

-Целосен бакарен мотор со одлична отпорност на топлина, мала загуба и долг животен век

-Површни отвори за ладење за продолжена употреба и непречено одвивање

-Заклучувачот го задржува вклучувањето и долгогодишното работење

-Не се лизга рачка отпорна на пот за ниски вибрации и удобен зафат

-Целосно прилагодлива рачка за асистенција за употреба под кој било агол

ЈХ-86 Спецификација Додатоци
Номинален напон: 230V
Номинална моќност: 1700W
Стапка на влијание: 1900Bpm
Енергија на удар: 60J
Држач за алати: Шестоаголник.30мм
Мотор: 45 * 94мм
Колку / CTN: 1 парче
Внатрешна кутија: Метална кутија
Картонски пакет: 76 * 16,5 * 30 CM
NW / GW: 17,4 / 25KG
Длето на хексадецимална точка: 1 парче 30 * 400мм
Шестоаголно рамно длето: 1 парче 30 * 400мм
Помошна рачка: 1 парче
Сокет клуч за глави: 3 парчиња
Клуч: 1 парче
Маслодајна маст: 1 парче

Предност

1. Со работа со дво-клип, има висока чекан и ударна сила;
2.Тој е крал на прекинувачот и може професионално да крши за камен;
3. Користеше пролетна подлога за зацврстување на телото;
4. Моторот е направен од бакар, може да продолжи да работи долго време.
5.Ергономска рачка за подобрување на удобноста при работа;
6. Држач за алат HEX со интегрирана заштита од прашина;
7. Паметен линеарен тип ергономски дизајн, лесен пристап до работното место.
8. Моќна функција на оштетување при дробење
9. Сигурни механички уреди, долгорочна издржливост
10.10. Екстра густа и силна главна обвивка од алуминиум
11. Двојно изолиран дизајн на моторна обвивка, обезбедувајќи побезбедна работа
Завртлива странична рачка од 12,360 степени за лесна контрола
13. Копчето за заклучување овозможува континуирано работење без да се држи активирачот

IMG_0636

IMG20161226163654


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја